Strony internetowe Gorzów Wielkopolski

Strony internetowe Gorzów Wielkopolski

Strony internetowe Gorzów Wielkopolski to usługa mająca na celu zaprojektowanie, wykonanie oraz umieszczenie witryna na serwerze docelowym pod konkretną nazwą (domeną). Jeśli chcesz dowiedzieć się, z jakich etapów składa się cały proces i co go charakteryzuje, zapraszamy do przeczytania poniższego artykułu.
W dzisiejszych czasach strona internetowa jest jednym z wielu elementów, które w znacznym stopniu ułatwiają prowadzenie własnej działalności gospodarczej. Jest dokumentem w formacie HTML, zawierający wszystkie niezbędne informacji o Twojej firmie, posiadanych usługach/produktach, przedstawiony w formie tekstowo-graficznej. Taki plik (a właściwie zbiór plików) umieszczony na serwerze, umożliwia widoczność w całej sieci internetowej bez ograniczeń lokalizacyjnych.
Strona internetowa nie jest już tylko wizytówką firmy, ale częścią strategii marketingowej, utworem zawierającym przede wszystkim pełen wachlarz oferowanych produktów lub usług tworzonych przez markę, ich opisy, cenniki, realizacje, opinie klientów, informacje o właścicielach i wiele innych.
Funkcjonalna i atrakcyjna dla użytkownika strona internetowa wyróżni Cię na tle konkurencji i zachęci klienta do skorzystania właśnie z Twoich usług/produktów.


W jakim celu wykonuje się strony internetowe?

Strona internetowa stanowi jeden z podstawowych kanałów komunikacji z klientem. Jej intuicyjność, wysoka jakość oraz bogactwo treści mogą przekonać potencjalnego klienta do skorzystania z usług właśnie Twojej firmy.

Element marketingu, jaki stanowi strona internetowa, dzięki prawidłowemu zaprojektowaniu i stworzeniu (wdrożeniu), potrafi dotrzeć do określonej grupy docelowej.

Profesjonalna, zoptymalizowana i oczywiście w pełni responsywna strona www zapewni rozpoznawalność Twojej marki na tle konkurencji, umożliwi widoczność informacji o niej na całym świecie, bez ograniczeń lokalizacyjnych, ułatwi kontakt z klientem, analizę jego potrzeb oraz ostatecznie prawdopodobnie przełoży się również na wyniki działalności.


Jak wygląda tworzenie stron internetowych?

Jak wygląda tworzenie stron internetowych?

Pierwszym krokiem jest  brief – krótkie, niezobowiązujące spotkanie mające na celu ustalenie wstępnych szczegółów współpracy. Na tym etapie klient ma możliwość przedstawia wszelkie wytyczne dotyczące strony www, oczekiwania w kwestii efektu finalnego, szacowany jest koszt oraz czas potrzebny do realizacji.

Następnie na podstawie otrzymanych wytycznych przygotowywany jest projekt . Po konsultacji i akceptacji projektu przez klienta następuje przystąpienie do etapu wdrożeni .

W tej części tworzenie strony internetowej polega na zakodowaniu strony głównej i podstron w oparciu o zaakceptowany projekt. Po zakodowaniu i sprawdzeniu prawidłowego funkcjonowania wszystkich funkcjonalności gotowy produkt jest przedstawiany klientowi.

Ostatnim krokiem jest przesyłamy pliki strony na serwer oraz przekazanie klientowi dostęp do panelu zarządzania.


Jaki jest zasięg strony internetowej?

Zasięg strony internetowe jest tak naprawdę nieograniczony, pozycjonowanie strony internetowej można odbywać się w obrębie miejscowości, województwa, kraj, poza jego granice, a nawet na cały świat. W zależności od potrzeb, strona może zyskać mniejszy lub większy zasięg lokalny i/lub globalny.


red planet
Skontaktuj się z nami
Bezpłatna wycena!
Wykonamy darmową wycenę idealnej strony dla Twojego biznesu!
Zadzwoń do nas, napisz lub zostaw numer telefonu, oddzwonimy do Ciebie.


  porple planet

  Czym jest pozycjonowanie stron internetowych Gorzów Wielkopolski?

  Czym jest pozycjonowanie stron internetowych Gorzów Wielkopolski?

  Pozycjonowanie stron to zbiór cyklicznych działań, mających na celu uzyskanie możliwie jak najlepszej widoczności w wyszukiwarce Google. Czynności składające się na całość procesu należy wykonywać regularnie i muszą być wykonywane z zachowaniem zasad algorytmu wyszukiwarki.

  Znacznie lepsze efekty można zauważyć podczas pozycjonowania strony zoptymalizowanej pod kątem SEO – o tę cechę trzeba zadbać już na samym początku projektowania strony www.

  Bardzo ważne jest, by usługę pozycjonowania stron internetowych wykonywać systematycznie na różne frazy kluczowe – dzięki czemu strona nie zniknie w stosie konkurencyjnych witryn i będzie miała szansę na miejsce w czołówce wyników Google.

  Pozycjonowanie stron internetowych to część marketingu firmy, który ma na celu zwiększenie ruchu w witrynie, co przeważnie przekłada się na wynik finansowy działalności.


  Strony internetowe Gorzów Wielkopolski – ile kosztuje wykonanie?

  Stworzenie witryny internetowej to jednorazowy koszt, który w większych miastach potrafi sięgać nawet kilkunastu tysięcy złotych! Przeważnie koszt stworzenia strony nie przekracza 5000 złotych.

  Wykonanie strony internetowej przez nasz zespół to koszt już od 700 złotych! W celu ustalenia szczegółów zapraszamy do kontaktu poprzez formularz kontaktowy dostępny pod tym adresem.

  Warto jednak wiedzieć, że koszt utrzymania strony to nie tylko kwota „robocizny” informatyka, który takową dla nas wykonuje.


  Jakie są koszty utrzymania strony www?

  Posiadanie strony www wiąże się z cyklicznym kosztem jej utrzymania – najczęściej okres rozliczeniowy to 12 miesięcy, wiąże się on z  zakupem/przedłużeniem usług serwera i domeny oraz ewentualnymi kosztami wynikającymi z pozycjonowania.

  W zależności od usługodawcy i ilości posiadanych stron, utrzymanie strony www (serwer + domena) może sięgnąć progu nie setek a tysięcy złotych. Najczęściej jednak mieści się w granicy do 1000 złotych.

  U nas koszt utrzymania strony to ceny już od 200 złotych! To nawet o 75% mniej niż w przypadku najbardziej konkurencyjnych firm!

  Pozycjonowanie stron www wiąże się z dodatkowym comiesięcznym kosztem wahającym się od 400 nawet do kilkunastu tysięcy złotych.

  Reasumując:

  pełny koszt utrzymania strony
  =
  jednorazowy koszt wykonania
  +
  serwer www (1/rok lub rzadziej)
  +
  domena (1/rok lub rzadziej)
  +
  pozycjonowanie (nieobligatoryjnie, 1/msc)


  Co warto wiedzieć o stronach www przed rozpoczęciem tworzenia własnej strony internetowej?

  Istnieją różne typy i sposoby tworzenia stron internetowych.

  Strony typu One Page – ich zawartość jest zawarta jest na 1 stronie z podziałem na sekcje (elementy strony, zawierające konkretne treści). Zawarte w menu odnośniki przekierowują nas do zakotwiczonych sekcji, przesuwając widok strony do miejsca, w którym dana sekcja się znajduje.
  Tego typu strony wybierane sną najczęściej przez klienci, którzy potrzebują stronę wizytówkową – prostą, szybkią, z niewielką ilością samych najistotniejszych informacji.

  Strony z podstronami – ich treść podzielona jest na kilka tematycznych podstron. Wchodząc na stronę, mamy przed oczami widok strony głównej, pozostałe informacje możemy zobaczyć na oddzielnych zakładkach,  klikając w odpowiednie odnośniki w menu. Przy tym typie strony internetowej link przekierowuje nas do kolejnej strony.
  Strony z podstronami są wybierane najczęściej przez duże przedsiębiorstwa, posiadające szeroką ofertę, potrzebujące konkretnego usystematyzowania zawartości.

  CechyOne PageStrona z podstronami
  Koszt wykonaniaOd 700 złotychOd 1500 złotych
  Koszt utrzymaniaZależny od rozmiaru strony
  Czas wczytywaniaNie różni się
  IntuicyjnośćNie różni się
  Zawartość informacjiOgraniczona przez miejsceNieograniczona
  Najczęściej wybierane przezOsoby prywatne, jednoosobowe działalności gospodarczeFirmy
  Czas wykonaniaOd 5 dni roboczychOd 20 dni roboczych
  Przeznaczenie – uproszczenieStrona wizytówkowaStrona firmowa

  Jakie są sposoby tworzenia stron internetowych?

  Jakie są sposoby tworzenia stron internetowych?

  Strony możemy podzielić na kodowane od zera i zbudowane przy pomocy Page Builderów – znaczącą różnicą może być jednak wydajność, optymalizacja oraz szybkość wczytywania strony –   oczywiście z korzyścią dla stron kodowanych.

  Wielu webmasterów tworzy strony internetowe korzystając z Page Builderach (narzędzie to pozwala na tworzenia stron złożonych z gotowych elementów), dostosowując jedynie wygląd strony do oczekiwania klienta.
  Wizualnie są to strony równie atrakcyjne, jednak wykorzystanie tego rozwiązania podczas budowania strony skutkuje gorszą jej jakością, dłuższym czasem wczytywania, wynikającym z obecności dużej ilości bezużytecznego kodu, większą ilością potencjalnych komplikacji (np. przy aktualizacji oprogramowania) i utrudnień w przyszłym pozycjonowaniu.

  Tworzone przez nas strony pisane są całkowicie od zera. Dzięki temu kod strony nie zawiera zbędnych treści, co znacząco skraca czas jej wczytywania. Takie witryny są bardziej wydajne i lepiej zoptymalizowane pod SEO, co przekłada się na ich pozycjonowanie w przyszłości. Nie wpływa to jednocześnie na jej atrakcyjność wizualną.


  Dlaczego warto posiadać własną stronę internetową?

  Strona internetowa jest jednym z najlepszych sposobów na prezentację Twojej firmy w Internecie. Nie musi być to strona rozbudowana, składająca się z wielu podstron czy skomplikowanych układów – wręcz przeciwnie. Najważniejsze cechy dobrej strony internetowej to prostota i intuicyjność, które skutkują pozytywnym odbiorem przez potencjalnych klientów.

  Dobra jakościowo, prawidłowo wykonana strona przyniesie Ci nie tylko rozgłos i zapewni wyróżnienie na tle konkurencji, umożliwi i ułatwi komunikację z odbiorcą/potencjalnym klientem, ale może także przełożyć się na korzyści finansowe płynące z prowadzonej działalności.


  Gdzie można wykonać usługę strony internetowe Gorzów Wielkopolski?

  Dzięki temu, iż cały proces tworzenia strony internetowej może być przeprowadzony zdalnie, naszą usługę strony internetowe Gorzów Wielkopolski świadczymy na terenie całej Polski, niezależnie od lokalizacji. Zapraszamy zatem do kontaktu telefonicznego pod numerem +48 512 918 546 lub poprzez nasz formularz kontaktowy dostępny tutaj.