Strony internetowe Zamość

Strony internetowe Zamość to usługa polegająca na zaprojektowaniu, wykonaniu witryny i umieszczeniu jej na serwerze docelowym pod konkretną domeną (nazwą). Jeśli interesuje Cię, na czym dokładnie polega cały proces i co go charakteryzuje, zapraszamy do lektury poniższego artykułu.
W dzisiejszych czasach strona internetowa stanowi niemalże nieodłączny element prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Jest to dokument w formacie HTML, zawierający zbiór wszelkich informacji o Twojej firmie i oferowanych usługach/produktach, przedstawiony w formie tekstowo-graficznej. Taki plik (a właściwie zbiór plików) umieszcza się na serwerze, dzięki czemu staje się on widoczny w całej sieci internetowej nieograniczonej lokalizacyjnie.
Strona internetowa nie jest już tylko wizytówką firmy, ale nieodzowną częścią jej marketingu, utworem zawierającym przede wszystkim pełen wachlarz oferowanych usług lub produktów tworzonych przez markę, ich opisy, cenniki, realizacje, opinie klientów, informacje o właścicielach i wiele innych.
Funkcjonalna i atrakcyjna dla użytkownika witryna internetowa wyróżni Cię na tle konkurencji i zachęci klienta do skorzystania właśnie z Twoich usług/produktów.

W jakim celu wykonuje się strony internetowe?

Strona internetowa stanowi jeden z głównych kanałów komunikacji z klientem. Jej intuicyjność, wysoka jakość oraz bogactwo treści mogą zachęcić potencjalnego klienta do skorzystania z usług Twojej firmy.

Element marketingu, jaki stanowi strona internetowa, dzięki prawidłowemu zaprojektowaniu i stworzeniu (wdrożeniu), potrafi samoistnie dotrzeć do ściśle określonej grupy docelowej.

Profesjonalna, zoptymalizowana i przede wszystkim w pełni responsywna strona www zagwarantuje rozpoznawalność Twojej marki na tle konkurencji, umożliwi rozprzestrzenienie informacji o niej na całym świecie, bez ograniczeń lokalizacyjnych, ułatwi kontakt z klientem, analizę jego potrzeb oraz ostatecznie prawdopodobnie przełoży się na wyniki finansowe działalności.

Jak wygląda tworzenie stron internetowych?

Pierwszym krokiem jest brief – krótkie, niezobowiązujące spotkanie mające na celu ustalenie wstępnych szczegółów współpracy. Na tym etapie klient przedstawia wszelkie wytyczne dotyczące strony www, oczekiwania w kwestii produktu finalnego, szacowany jest koszt oraz czas realizacji.

Następnie przygotowujemy projekt na podstawie otrzymanych wytycznych. Po konsultacji z klientem jest on ostatecznie modyfikowany lub akceptowany i przekazywany do wdrożenia.

Kolejny etap to tworzenie strony internetowej w oparciu o zaakceptowany projekt strony głównej i podstron. Po zakodowaniu i zweryfikowaniu prawidłowego funkcjonowania wszystkich elementów przedstawiamy klientowi gotowy produkt.

Na końcu przesyłamy pliki strony na serwer docelowy i przekazujemy klientowi dostęp do jej panelu zarządzania.

Jaki jest zasięg strony internetowej?

Strony internetowe można pozycjonować w obrębie miejscowości lub na cały kraj, poza jego granice, a nawet na cały świat. W zależności od wyników takowych działań, strona zyska mniejszy lub większy zasięg lokalny i/lub globalny.

Czym jest pozycjonowanie stron internetowych Zamość?

Pozycjonowanie stron internetowych ZamośćPozycjonowanie stron to ogół cyklicznych działań, mających na celu uzyskanie jak najlepszej widoczności w wynikach wyszukiwań Google. Czynności składające się na całość procesu muszą być wykonywane z zachowaniem zasad algorytmu wyszukiwarki.

Znacznie łatwiej i efektywniej pozycjonuje się strony zoptymalizowane pod kątem SEO – o tę cechę trzeba zadbać już na poziomie projektowania strony www.

Istotne jest, by usługę pozycjonowania stron internetowych wykonywać systematycznie na różne frazy kluczowe – wtedy strona nie zniknie w gąszczu witryn firm konkurencyjnych i będzie miała możliwość utrzymywać się stale w czołówce wyników Google.

Pozycjonowanie stron internetowych to część marketingu firmy, który generuje oczekiwany i korzystny ruch klienteli w witrynie, przekładający się ostatecznie także na wynik finansowy działalności.

Strony internetowe Zamość – ile kosztuje wykonanie?

Stworzenie witryny internetowej, czyli zbudowanie strony www przez informatyka to jednorazowy koszt, który w większych miastach sięga nawet kilkunastu tysięcy złotych! Najczęściej jednak nie przekracza 5000 złotych.

Wykonanie strony internetowej przez nasz zespół to koszt już od 1000 złotych! W celu ustalenia szczegółów zapraszamy do kontaktu poprzez formularz kontaktowy dostępny pod tym adresem.

Warto jednak wiedzieć, że koszt utrzymania strony to nie tylko kwota „robocizny” informatyka, który takową dla nas wykonuje.

Jakie są koszty utrzymania strony www?

Posiadanie strony www to przede wszystkim cykliczny koszt jej utrzymania – najczęściej coroczny (okres rozliczenia jest indywidualny i zależy od potrzeb klienta) koszt związany z zakupem/przedłużeniem usług serwera i domeny oraz pozycjonowaniem.

W zależności od operatora i ilości posiadanych stron, kwota podstawowego utrzymania strony www (serwer + domena) potrafi sięgnąć progu nie setek a tysięcy złotych. Najczęściej jednak mieści się w granicy do 1000 złotych.

U nas koszt utrzymania strony to ceny już od 200 złotych! To aż 75% mniej od cen oferowanych przez najbardziej konkurencyjne firmy!

Pozycjonowanie stron www to dodatkowy koszt comiesięczny wahający się od 400 nawet do kilkunasty tysięcy złotych.

Reasumując:

pełny koszt utrzymania strony
=
jednorazowy koszt wykonania
+
serwer www (1/rok lub rzadziej)
+
domena (1/rok lub rzadziej)
+
pozycjonowanie (nieobligatoryjnie, 1/msc)

Co warto wiedzieć o stronach www przed rozpoczęciem tworzenia własnej strony internetowej?

Istnieją różne typy stron internetowych i różne sposoby ich tworzenia.

Strony typu One Page – ich zawartość jest skumulowana na 1 stronie z podziałem na sekcje (elementy strony, zawierające konkretne treści). Zawarte w menu odnośniki przekierowują nas do konkretnej sekcji, przesuwając widok długości strony do miejsca, w którym dana sekcja się znajduje.
Tego typu stronę wybierają najczęściej klienci potrzebujący strony wizytówkowej – prostej, szybkiej, z niewielką ilością samych najistotniejszych treści.

Strony z podstronami – ich treść jest rozłożona na kilka tematycznych podstron. Wchodząc na stronę, mamy przed oczami widok strony głównej, natomiast do pozostałych sekcji (podstron) możemy przejść, klikając w odpowiednie odnośniki w menu. Przy tym typie strony internetowej każdy odnośnik przekierowuje nas do kolejnej strony, którą kolejno trzeba wczytać.
Strony z podstronami są preferowane najczęściej przez duże przedsiębiorstwa, posiadające szeroką ofertę, potrzebujące konkretnego usystematyzowania zawartości.

CechyOne PageStrona z podstronami
Koszt wykonaniaOd 800 złotychOd 1500 złotych
Koszt utrzymaniaZależny od rozmiaru strony
Czas wczytywaniaNie różni się
IntuicyjnośćNie różni się
Zawartość informacjiOgraniczona przez miejsceNieograniczona
Najczęściej wybierane przezOsoby prywatne, jednoosobowe działalności gospodarczeFirmy
Czas wykonaniaOd 5 dni roboczychOd 20 dni roboczych
Przeznaczenie – uproszczenieStrona wizytówkowaStrona firmowa

Jakie są sposoby tworzenia stron internetowych?

Strony mogą być także tworzone na podstawie kodu napisanego od zera lub przy pomocy Page Builderów – różnią się one jednak wydajnością, optymalizacją, szybkością wczytywania i ilością zwartego, sensownego kodu – na korzyść tych pierwszych.

Wielu webmasterów wykonując strony internetowe, opiera się na gotowych Page Builderach (narzędziach do tworzenia stron z gotowych elementów), dostosowując jedynie wygląd i funkcjonalność pod potrzeby i oczekiwania klienta.
Choć wizualnie są one równie atrakcyjne, to taki sposób budowania strony skutkuje gorszą jej jakością, dłuższym czasem wczytywania, wynikającym z obecności dużej ilości zbędnego, zaśmiecającego kodu, większą ilością potencjalnych błędów (np. przy aktualizacji oprogramowania) i utrudnionym przyszłym pozycjonowaniem.

Tworzone przez nas strony pisane są „z palca”, całkowicie od zera. Dzięki temu kod strony nie zawiera treści zaśmiecających, co znacznie skraca czas jej wczytywania. Takie witryny są bardziej wydajne i lepiej zoptymalizowane pod SEO, co ułatwia ich pozycjonowanie w przyszłości. Nie wpływa to jednocześnie na jej atrakcyjność wizualną.

Dlaczego warto posiadać własną stronę internetową?

Strona internetowa jest najlepszą wizytówką Twojej firmy w Internecie. Nie musi być rozbudowana, zawierać wielu podstron i posiadać skomplikowanego układu – wręcz przeciwnie. Strona www jest tym lepsza, im prostsza staje się w odbiorze dla potencjalnego klienta.

Strona internetowa powinna być przede wszystkim przejrzysta, intuicyjna, atrakcyjna wizualnie i zawierać w treści wszystkie najważniejsze informacje, jakie zamierzasz przekazać światu.

Dobra jakościowo, prawidłowo wykonana strona przyniesie Ci nie tylko rozgłos i zapewni wyróżnienie na tle konkurencji, umożliwi i ułatwi komunikację z odbiorcą/potencjalnym klientem, ale może także przełożyć się na korzyści finansowe płynące z prowadzonej działalności.

Gdzie można wykonać usługę strony internetowe Zamość?

Dzięki temu, iż cały proces tworzenia strony internetowej może być przeprowadzony zdalnie, naszą usługę strony internetowe Zamość świadczymy na terenie całej Polski, niezależnie od lokalizacji. Zapraszamy zatem do kontaktu telefonicznego pod numerem +48 512 918 546 lub poprzez nasz formularz kontaktowy dostępny tutaj.